عصر ایران ورزشی - پدیده وزنه برداری ایران دیشب در گرفتن مدال ناکام ماند.

 سعید محمدپور، نماینده وزنه برداری ایران در لندن یکی از برترین های وزن 94 رقابت های المپیک بود و عملکرد درخشانی را در حرکات یک ضرب داشت، با وجود تلاش هایی که در دو ضرب داشت، نتوانست به مدال المپیک برسد و با مجموع 402 کیلوگرم به عنوان پنجم رقابت های المپیک رسید.

شکست وزنه بردار جوان کشورمان و حذفش از مسابقات نشان داد که برای گرفتن نتیجه در المپیک بیشتر از توانایی و استعداد، تجربه لازم است.رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک 2012 لندن در دسته 94 کیلوگرم با حضور نماینده کشورمان، سعید محمدپور و 9 وزنه بردار دیگر در ورزشگاه اکسل لندن دنبال شد و وزنه بردار جوان کشورمان با حریفان قدرتمندی از قراقستان، روسیه و آذربایجان به رقابت پرداخت.

محمدپور در حرکات یک ضرب کار را با انتخاب وزنه 177 کیلویی آغاز کرد که در مهار آن موفق بود و در ادامه، کار را با مهار وزنه 180 کیلویی در حرکت دوم پیگیری کرد. محمدپور در انتخاب سوم خود، وزنه 183 کیلویی را بالای سر برد تا به این ترتیب با کسب عنوان چهارمی در حرکات یکضرب به کار خود خاتمه دهد.

  در ادامه رقابت‌های وزنه برداری المپیک 2012 لندن، رقابت ها در حرکات دوضرب دنبال شد و نماینده ایران با مهار وزنه 219 کیلویی کار خود را آغاز کرد.

 پس از آن محمدپور وزنه 224 کیلویی را انتخاب کرد که در مهار این وزنه ناکام بود. او برای حرکت سوم وزنه 226 کیلویی را انتخاب کرد که باز نتوانست آن را بالای سر ببرد و به این ترتیب وزنه بردار 19 ساله ایران  با مجموع 402 کیلو به کار خود در المپیک لندن پایان داد.
 
نماینده ایران با این رکورد به مقام پنجم دست یافت اما در اين دسته ايليا ایرین از قزاقستان با شکست ركورد دوضرب و مجموع المپيك و جهان را قهرمان شد.

وزنه‌بردار دسته 94 كيلوگرم پس از كسب مقام پنجمي به ایسنا گفت: « از عملكرد راضي نيستم اما تمام تلاشم را كردم. مسابقه سنگيني بود شاهد بوديد كه ركورد المپيك و جهان را امروز زدند و بعد از 13 سال كه كسي جرات نمي كرد به ركورد جهان نزديك شود امروز بالاخره اين ركورد شكسته شد. من هم تلاش خودم را كردم و در حركت يك ضرب از عملكرد خودم راضي بودم. اما در حركت دو ضرب خوب كار نكردم و از نتايجي كه در دو ضرب گرفتم راضي نيستم.»

 او در ادامه افزود: « خيلي‌ها مي‌گويند جوان هستي و هنوز فرصت داري تا در رقابت‌هاي المپيك‌ آينده موفق باشي. البته ورزش حرفه‌اي هيچ چيزي را مشخص نمي‌كند. از امروز تا فردا چه مي‌شود يك ورزشكار حرفه‌اي همواره در معرض آسيب ديدگي قرار دارد. اميدوارم لطف خدا شامل حال من شود و در آينده بتوانم نتيجه امروز را جبران كنم. من شرمنده مردم و خانواده خودم شدم كه نتوانستم مدال بگيرم.»

 محمدپور درباره عملكرد فني خود در مسابقه امروز گفت: «من شايد مي‌توانستم وزنه 224 كيلو را مهار كنم. وزنه 226 كيلو را هم مي‌توانستم بزنم اما نمي‌دانم چرا يك دفعه بدنم زير وزنه لرزيد و عضلاتم خالي كرد و از مهار اين وزنه باز ماندم.»


برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنید

 

تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.