رييس سازمان نهضت سواد آموزي كشور خبر داد: بر اساس آخرين نتايج اعلام شده از سوي مركز آمار، تعداد بيسوادان 10 تا 49 ساله كشور سه ميليون و 860 هزار نفر اعلام شده است.

علي باقرزاده در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: آخرين آماري كه سازمان نهضت سواد آموزي از تعداد بيسوادان گروه سني 10 تا 49 ساله داشت 2 ميليون و 700 هزار نفر بود. اين در حاليست كه پس از اعلام نتايج سرشماري سال 90 تعداد بيسوادان سه ميليون و 860 هزار نفر اعلام شده است.

نتوانسته‌ايم بيسوادي را كاهش دهيم

وي افزود: اگر اين آمار بر اساس خوداظهاري افراد به درستي ثبت شده باشد كه به نظر مي‌رسد درست است، در مقايسه با سال 85 كه تعداد بيسوادان كشور 4 ميليون و 150 هزار نفر بود در وضعيت مناسبي قرار نداريم، چرا كه نتوانستيم بيسوادي را كاهش دهيم.

باقرزاده تصريح كرد: پس از اعلام نتايج آمار سال 85 تا كنون، يك ميليون و 900 هزار بيسواد تحت پوشش آموزش‌هاي سواد آموزي قرار گرفته‌اند، لذا بر همين اساس برآورد سازمان نهضت اين بود كه تعداد بيسوادان در حال حاضر حدود 2 ميليون و 700 هزار نفر باشد.

وي با تاكيد بر اينكه بايد برنامه‌ريزي‌هاي سازمان نهضت در خصوص سواد آموزي اصلاح و مورد تجديد نظر قرار گيرد، عنوان كرد: تعريف بيسوادي بر اساس آنچه كه فرد اظهار مي‌كند با تعريف توانايي خواندن و نوشتن در سازمان نهضت متفاوت است.

باقرزاده گفت: با توجه به اينكه وظايف دستگاه‌ها در برنامه پنجم توسعه براي همكاري با سازمان نهضت سواد آموزي جهت ريشه كني بيسوادي احصاء و به آنها ابلاغ شده است، انتظار مي‌رود همه دستگاه‌هايي كه در اين رابطه مامور شده‌اند همكاري‌هاي لازم را با سازمان نهضت انجام دهند، چرا كه اين سازمان اگر بخواهد از صفر تا 100 ريشه كني بي ژسوادي را انجام دهد، به علت محدوديت در منابع نمي‌تواند.

منابع فعلي سازمان نهضت پاسخگوي ريشه كني بيسوادي نيست

وي از كسري بودجه 40 درصدي سال 90 اين سازمان گفت و ادامه داد: منابع فعلي سازمان نهضت پاسخگوي ريشه كني بيسوادي نيست و بايد دستگاه‌ها بتوانند همكاري لازم را با اين سازمان داشته باشند.

رييس سازمان نهضت سواد آموزي همچنين نبود يكپارچگي و هماهنگي در بين دستگاه‌ها را يكي از مهمترين علل به تعويق افتادن ريشه كني بيسوادي در كشور عنوان و اظهار كرد: عليرغم اينكه مصوبات مختلفي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خصوص تصميم كار دستگاه‌ها وجود دارد، اما مطالبه‌گري جهت پيگيري اين مصوبات وجود ندارد.

وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو به ايسنا گفت: يكي از برنامه‌هايي كه نهضت سواد آموزي در سال جاري در راس برنامه‌هاي خود قرار داده است، آموزش 60 هزار مدير مجتمع آموزشي براي جذب و نگهداشت سواد آموزان است كه در اين رابطه همايش‌ها و جلسات مختلفي برگزار مي‌شود.

به گفته باقرزاده، مقرر شده كاركنان سازمان نهضت سواد آموزي و نيروهاي انساني مرتبط با اين سازمان در سه قطب كشور آموزش‌هاي لازم را جهت پيشبرد اهداف سواد آموزي انجام دهند.

وي تاكيد كرد: در حال حاضر وظايف دستگاه ها براي سوادآموزي احصاء و به همه استانداران و دستگاه‌ها ابلاغ شده است، لذا انتظار مي‌رود دستگاه‌هايي كه ماموريت يافتند تا سازمان نهضت را در بحث ريشه كني بيسوادي همراهي كنند، برنامه‌هاي خود را اجرايي كنند.تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.