یکی از مهمترین بخش‌های اقتصاد مبادلات تجاری صادرات کالا به کشورهای دیگر است که باعث بهره وری کامل تولید شده و موجبات افزایش تولید را فراهم می سازد، مضافاً اینکه صادرات محصول کشمش منجر به کارایی درتخصیص اعتبارات و استفاده از تکنولوژی های نوین ، گسترش و توسعه بازار ، افزایش تخصیص نیروی کار ، دانش و تجربه لازم برای توسعه اقتصادی را فراهم می آورد.

به گزارش خانه ملت ،امکان توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط با بخش کشاورزی و صنایع غیر آلاینده به عنوان یک محور مهم وجود دارد واین در حالی که اگر صنایع تبدیلی در محصول کشمش به نحو مطلوبی توسعه یابد می توانیم شاهد افزایش شاخص اقتصادی این محصول باشیم.

صادرات کشمش ایرانی همچنان اسیر بسته‌بندی نامناسب

نماینده مردم تبریز ، اذر شهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه بسته بندی نامناسب محصول کشمش موجب شده است که این محصول آنچنان که باید توسعه نیابد , گفت : بسته بندی کشمس از ابتدایی ترین نیاز‌های قبل ازعرضه به بازارجهانی است چرا که تولید کنندگان برای شناساندن خود و محصول‌هایشان در بازار جهانی به بسته بندی مناسب وشکیل نیاز مبرم دارند.

محمد اسماعیل سعیدی، افزود: بسته بندی مناسب کشمش در بازار جهانی می ‌تواند ضمن معرفی نام، خواص، مشخصات ،قیمت، طریقه مصرف و نگهداری صحیح، محافظت آن کالا را تا زمان مصرف به عهده گیرد.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای نیل به اهداف اقتصادی کشور، باید مزیت ها و پتانسیل های صنعت کشاورزی را فعال کرد و به همین دلیل نیز ایجاد صنایع تبدیلی از مناسب‌ترین مزیت ها به شمار می‌آید.

سعیدی افزود: غذا به عنوان اساسی ترین نیاز بشر، در نگاه اولیه برای تأمین و تهیه آن، ماهیتی کشاورزی و مزروعی دارد ، لیکن برای برانگیختن عزم و اراده ملی تأمل و تعمق در آن را می‌طلبد.

نماینده تبریز، تصریح کرد: توسعه اقتصاد کشاورزی، اشتغال و تولید داخلی در گرو حمایت کارآمد دولت است به همین علت دولت باید از صنعت کشاورزی حمایت لازم را بعمل آورد.

وی افزود : ‌صنایع تبدیلی نیازمند تسهیلات ویژه و حمایت کارشناسی هستند تا با بازاریابی مناسب و تولید محصولات با کیفیت نبض بازار جهانی را در دست بگیرند.

سعیدی تصریح کرد: صنایع تبدیلی در این حوزه انتخابیه باید مکمل بخش کشاورزی بوده و با هدف جلوگیری از ضایعات و تکمیل زنجیره تولید استقرار یابد.

نماینده تبریز،‌ افزود : صنعت کشاورزی دربرگیرنده توده عظیمی از نیروهای انسانی است واز این رو پیشرفت صنعت کشاورزی باعث خواهد شد که نرخ بیکاری استان به نحو چشمگیری کاهش یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، یاد آور شد :‌دولت باید بخش خصوصی را به نحوی مطلوب حمایت کند تا این بخش بدون هیچ محدودیتی در عرصه‌های مختلف صنعتی سرمایه‌گذاری کند زیرا بسیاری از مردم این حوزه انتخابیه بوسیله صنعت کشاورزی روزگار خود را می‌گذرانند.

راز تسخیر بازار جهانی کشمش ایران

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه بسته بندی کشمش این حوزه انتخابیه می تواند قلب بازار جهانی این محصول را تسخیر کند، گفت :صادرات کارآمد کالاهای غیرنفتی می تواند نرخ بیکاری را در کشور به نحو چشمگیری کاهش دهد.

سید مرتضی حسینی ،افزود : استفاده از تمامی ظرفیت‌ها صنعت کشاورزی موجب رونق این صنعت می‌شود این امر موجب می‌شود تولید ملی نیز به نحو مطلوبی حمایت شود.

نماینده مردم قزوین ، آبیک و البرزدر مجلس شورای اسلامی , تصریح کرد: بسته بندی کشمش از ابتدایی ترین نیاز قبل ازعرضه به بازارجهانی است چرا که تولید کنندگان برای شناساندن خود و محصول‌هایشان در بازار جهانی به بسته بندی مناسب وشکیل نیاز مبرم دارند.

حسینی افزود : توسعه صنعت کشاورزی استان قزوین در گرو مدیریت کارآمد است و این امر موجب می‌شود شاخص اقتصادی این حوزه انتخابیه به نحو چشمگیری افزایش یابد.

وی، تصریح کرد: بسته بندی کشمش در بازار جهانی می ‌تواند ضمن معرفی نام، خواص، مشخصات ،قیمت، طریقه مصرف و نگهداری صحیح، محافظت آن کالا را تا زمان مصرف به عهده گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس ،یاد آور شد : برای نیل به اهداف اقتصادی کشور ،باید مزیت ها و پتانسیل های صنعت کشاورزی را فعال کرد و به همین دلیل نیز ایجاد صنایع تبدیلی از مناسب‌ترین مزیت ها به شمار می‌آید.

تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.