به گفته رییس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران، بر اساس مطالعات گسترده‌ای که در سطح کشور انجام شده 15 تا 25 درصد افراد زیر 18 سال دچار مشکلات روانی هستند.

دکتر مهدی تهران دوست مدیر گروه روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران در سطح ملی مشارکت‌هایی با وزارت بهداشت در حوزه فرزندپروری داشته است و پروپوزالی با موضوع اجرای غربالگری مشکلات روانی کودکان ارائه کرده که در حال بررسی است.

وی ادامه داد: انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان با آموزش و پرورش نیز در این زمینه همکاری داشته و در برخی مناطق دوره‌هایی را برای مشاورین و معلمین مدارس برگزار کرده است.

به گفته دکتر تهرانی دوست، از آنجایی که انجمن به دنبال بالا بردن سطح آگاهی افراد متخصص است دوره‌های بازآموزی مختلفی را برای روانشناسان و روانپزشکان برگزار و در عین حال مخاطبین عام را هم مورد توجه قرار داده و دوره‌های، شیوه‌های فرزندپروری را برای خانواده‌ها برگزار کرده است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در ادامه اظهار کرد: انتشار کتب و مقالات مختلف برای متخصصین و مردم عادی از اقدامات مهمی است که انجمن در راه آگاه‌سازی افراد انجام داده است.

رییس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان با بیان اینکه کودکان و نوجوان سرمایه‌های بزرگی برای رشد و بالندگی هر جامعه محسوب می‌شوند، افزود: این قشر عظیم اماناتی هستند که برای حفظ سلامتشان باید بسیار تلاش کنیم تا آنان بتوانند مسیر آسیب‌پذیر دوران کودکی و نوجوانی را با کم‌ترین مشکل سپری کنند که متاسفانه این مسئله در بسیاری از مواقع مورد غفلت واقع می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: فراهم کردن بستری مساعد برای ارتقاء بهداشت روان کودکان و نوجوان یکی از وظایف اصلی نظام سلامت و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی است که به نوعی با این گروه سنی سر و کار دارند.تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.