روزانه ۶ هزار نقاشي از كودكان ايراني از اقصي نقاط كشور براي پخش به شبكه پويا ارسال مي شود اما از اين تعداد تنها حدود ۹۰ نقاشي فرصت پخش از تلويزيون را مي يابد.
 
 مجري طرح برنامه «نقاشي نقاشي» شبكه پويا روز سه شنبه در اين باره به ايرنا گفت: پخش برنامه اي با محوريت نقاشي هاي كودكان در تلويزيون سابقه دارد و بسياري از كودكان دهه ۶۰ خاطرات خوشي از پخش نقاشي خود در تلويزيون دارند.

«فرشيد يحيوي» ادامه داد: پيش از اين نيز برنامه هاي كودك شبكه هاي سيما نيز نقاشي هاي كودكان را پخش مي كردند و شبكه پويا نيز از ابتداي امسال روزانه سه باكس ۱۴دقيقه اي براي پخش نقاشي كودكان اختصاص داده كه در مجموع ۹۰ نقاشي را براي كودكان روايت مي كند.
به گفته يحيوي، تفاوت برنامه «نقاشي نقاشي» با ديگر برنامه ها در اين است كه روي نقاشي ها صداگذاري صورت مي گيرد و نقاشي ها به صورت داستان براي كودكان روايت مي شوند.
وي يادآور شد: سازندگان اين برنامه در ابتداي كار پيش بيني مي كردند روزانه ۵۰۰ نقاشي به اين برنامه ارسال شود اما اكنون روزانه ۶ هزار نقاشي به اين برنامه ارسال مي شود كه كار انتخاب آثار را سخت كرده است.
 
** نظام آموزشي استعداد كودكان را مي كشد

مجري طرح برنامه «نقاشي نقاشي» گفت: ضربه اي كه نظام آموزشي فعلي كشور به استعدادهاي كودكان مي زند، در اين برنامه كاملا هويدا است زيرا نقاشي هاي كودكان ۱ تا ۶ ساله (خردسال) بسيار خلاقانه است اما هرچه سن بچه ها بالاتر مي رود، نقاشي ها بيشتر به سمت كپي برداري مي روند.
يحيوي افزود: اين نقاشي ها نشان مي دهد استعداد كودكان از وقتي كه پا به مدرسه مي گذارند، رو به افول مي گذارد به نحوي كه نقاشي نوجوانان در اغلب موارد كپي برداري است و خلاقيتي در آن ديده نمي شود.
وي استفاده از مدل هاي نقاشي كه در بازار موجود است را اشكال ديگر موجود در نقاشي هاي كودكان دانست و گفت: شايد بتوان گفت كه كتاب هاي آموزش نقاشي نيز در ضربه زدن به خلاقيت كودكان و از بين بردن اين استعدادها نقش اساسي را دارند زيرا نقاشي هاي آنها نشان مي دهد كه اكثر آنها از روي اين الگوها كپي برداري مي كنند.
يحيوي با بيان اينكه در انتخاب نقاشي ها تلاش مي شود كه نقاشي هاي كپي شده پخش نشود،گفت:خلاقيت كودكان و رنگ آميزي صحيح و شاد و استفاده از ايده هاي جديد مهمترين معيار انتخاب نقاشي ها است.
 
** راه اندازي گالري مجازي براي كودكان ايراني
مجري طرح برنامه «نقاشي نقاشي» از طراحي يك پايگاه اينترنتي به عنوان گالري اختصاصي نقاشي كودكان خبر داد و گفت: با راه اندازي اين پايگاه اينترنتي بخشي از مشكلات برنامه براي پخش نقاشي ها كم مي شود و مي توان انتخاب و چينش نقاشي ها را تاحدودي مكانيزه كرد.
يحيوي كاركرد اين پايگاه اينترنتي را شبيه شبكه هاي اجتماعي دانست و توضيح داد: با راه اندازي اين پايگاه كودكان مي توانند به طور مداوم با برنامه «نقاشي نقاشي» همراه باشد و در اين پايگاه يك گالري اختصاصي داشته باشند.
 
** نقاشي وقت تلف كردن نيست
وي با تاكيد بر اينكه نقاشي سرگرمي يا وقت تلف كردن نيست،گفت: از نيمه دوم شهريور ماه نقاشي ها موضوعي مي شود و از كودكان مي خواهيم كه بر اساس موضوعاتي كه اعلام مي شود، نقاشي كنند كه نمونه آن در ماه رمضان و سالگرد شبكه پويا انجام شد.
 
** آموزش نقاشي به كودكان

مجري طرح برنامه «نقاشي نقاشي» با بيان اينكه مي توان اين برنامه را تا سال هاي سال ادامه داد، گفت: البته يكي از معيارهاي تلويزيون اين است كه برنامه ها هميشه با يك كارگردان و تهيه كننده ساخته نشود و در اين صورت سازندگان آن در فصول مختلف تغيير مي كنند.
يحيوي از طراحي يك برنامه آموزش نقاشي به كودكان خبر داد و گفت: پيش توليد اين برنامه انجام شده اما هنوز مجوز نهايي براي توليد آن صادر نشده است.
وي توضيح داد: نقاشي هاي كودكان نشان مي دهد كه آنان هنوز بسياري از موضوعات ابتدايي براي نقاشي از جمله رنگ آميزي با مداد رنگي را نمي دانند و لازم است تحت آموزش صحيح قرار گيرند.
يحيوي تاكيد كرد: هدف بايد بروز خلاقيت هاي بچه ها باشد نه صرف كشيدن نقاشي و از اين رو نبايد به سمت آموزش هايي رفت كه خلاقيت را در كودكان از بين ببرد.
وي درباره اينكه چرا مدت زمان اين برنامه در شبكه پويا افزايش نمي يابد تا بتوان نقاشي هاي بيشتري از كودكان را پخش كرد، گفت: به مسوولان شبكه پيشنهاد شد كه به جاي بازپخش برنامه ها، نقاشي هاي جديد پخش شود اما شبكه پويا به دليل مشكلات مالي با آن مخالفت كرد.
وي توضيح داد: در حال حاضر نيز به دليل وجود همين مشكلات مالي، برنامه « نقاشي نقاشي» با حمايت يك حامي مالي توليد و پخش مي شود و نمي توان اميدوار بود كه اين مشكلات به زودي حل شود.


تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.