در اسفند سال 1389 مامورین منطقه حفاظت شده مرآکان در حین انجام ماموریتهای گشت و کنترل مناطق به دو نفر شکارچی برخورد می کنند بعد از متواری شدن و تیراندازی متقابل یکی از شکارچیان بر اثر اصابت گلوله محیط بان منطقه از ناحیه ران پای چپ مصدوم می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی فرد مصدوم بلافاصله به اورژانس جاده ای منتقل و پس از امدادهای اولیه به بیمارستان شهرستان خوی منتقل شده و سپس به ارومیه اعزام می شود .

شکارچی مصدوم،حسن حبیب زاده از اهالی روستای میر احمد کندی در حاشیه منطقه حفاظت شده مرآکان بوده است که در حین عمل جراحی در بیمارستان امام خمینی ارومیه فوت می کند.

پرونده قضائی این موضوع با صدور کیفرخواست قتل عمد از دادگستری شهرستان خوی به دادگاه ارومیه ارسال و پس از یکسال رسیدگی قضائی در نهایت دادگاه شعبه 16 ارومیه محیط بان را به قتل شبه عمد و 5 سال زندان محکوم می کند.

با این حال اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از ابتدای حادثه ضمن ابراز تاسف و همدردی با خانواده مرحوم برای اخذ رضایت از اولیاء دم از همه فرصتها و ظرفیتهای محلی و استانی استفاده نمود تا اینکه بعد از سه سال مذاکرات متعدد و مستقیم با خانواده مرحوم ، نهایتا" بخاطر رضای خدا، محیط بان مصطفی آقازاده را مورد عفو و بخشش قرار دادند .

با ارائه این رضایت نامه به دادگاه،آقازاده محیط بان منطقه حفاظت شده مراکان از مجازات روانه شدن به زندان رهائی می یابد.

آقازاده ار اسرای آزاد شده جنگ تحمیلی بوده و 32 ماه از عمر خود را در پشت میله های دشمن بعثی عراق گذرانده است. با بروز این حادثه سهوی محیط بان منطقه مراکان خانواده خویش در طول این 3 سال با فشارها و دغدغه های زندگی دوران سختی را در زندان سپری نموده است. محیط بان آقازاده از خانواده مرحوم حبیب زاده به خاطر عفو و دادن زندگی دوباره به وی تشکر و برای روح آن مرحوم طلب مغفرت نمود.


تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.