مصرف سرانه آب و انرژی در کشور نسبت الگوی مصرف جهان و کشورهای توسعه یافته فاصله زیادی دارد.

سرپرست روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از راه‌های توسعه کشور‌ها و حرکت آنها به سوی تمدن و رفاه عمومی، استفاده بهینه و کارا از منابع طبیعی و خدا‌دادی است‌.

سید امان‌الله فتاحیان در گفت و گو با ایسنا افزود: اگر بخواهد با کاروان تمدن و توسعه علمی حرکت کند، به ناچار باید از منابع طبیعی خود استفاده لازم و مطلوب را کنیم.

وی اظهارکرد: یکی از منابع بسیار مهم و حیاتی که در زندگی روزمره انسان‌ها و کشورها و تداوم تولیدات نقش فوق‌العاده‌ای دارد‌، منابع آبی است. اگر از این ماده حیاتی که خداوند به صورت مجانی در خدمت انسان‌ها قرار داده، ‌استفاده مطلوب شود، بسیاری از مشکلات کشورها حل خواهد شد. اصلاً انسان به گونه‌ای به این ماده حیاتی وابسته است که حتی قادر نیست یک روز بدون آن زندگی کند.‌

سرپرست روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شعار «آب و انرژی» به عنوان شعار روز جهانی آب در سال 2014 میلادی اعلام شد.

فتاحیان تصریح کرد: هدف از انتخاب این شعار، تسهیل توسعه سیاست‌ها و چارچوب‌های میانبری است که بتواند پلی میان وزارتخانه‌ها و بخش‌ها ایجاد کرده و آنها را به سمت امنیت انرژی و استفاده پایدار آب در یک اقتصاد سبز سوق دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه مصرف سرانه آب و انرژی در کشور ما به نسبت الگوی مصرف آب و انرژی در جهان و کشورهای توسعه یافته فاصله زیادی دارد. در واقع در برخی فصول شرایط مصرف آب در کشور ما دو یا سه برابر استاندارد جهانی است و این مسئله نگران کننده است.

سرپرست روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مصرف صحیح، قناعت ورزی و پرهیز از اسراف و بیهوده مصرف کردن امری است که در آموزه‌های دینی ما نیز مورد تاکید قرار گرفته و پیش از توجه به هر نکته اقتصادی و اجتماعی در این زمینه می‌توان دینی و شرعی بودن این توصیه را سرلوحه کار قرار داد.

فتاحیان اضافه کرد: براساس آمارها مصرف آب در ایران 90 تا 95 میلیارد مترمکعب است که در مقایسه با دیگر کشورها رقمی بسیار بالابه حساب می‌آید، در حال حاضر بیش از 90 درصد آب‌های کشور در بخش کشاورزی با راندمان بین 35 تا 40 درصد به مصرف می‌رسد که به دلیل راندمان پایین در این بخش، سهم زیادی از آب استحصالی در کشور هدر می‌رود و به همان نسبت راندمان تولید به ازای هر متر مکعب آب مصرفی کمتر از یک کیلو گرم است که باید این رقم به دو کیلو گرم افزایش یابد.تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.