تیم مدیریتی جدید مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در طول یکسال اخیر با تکیه بر اعتماد معلمان کشور تلاش کرده در کنار ترسیم دورنمای روشنی برای بالا بردن جایگاه مؤسسه و در نهایت ارتقای سطح معیشت فرهنگیان، کاستی ها و چالش هایی را که مؤسسه در طول سال های گذشته با آن درگیر بوده، شناسایی و آنها را رفع کند تا به غایت اصلی این مجموعه که کسب بیشترین سود برای اعضای مؤسسه است، دست یابد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، این مؤسسه که به عنوان یک بنگاه اقتصادی در سال 1374 و با هدف ارتقای معیشت فرهنگیان تأسیس شد در طول نزدیک به دو دهه فعالیت، با فراز و نشیب های متعددی روبرو بوده که برخی از آنها منبعث از شرایط کلی حاکم بر نظام اقتصادی کشور و برخی نیز به واسطه عملکرد تیم های مدیریتی این مجموعه به ویژه در سطح کلان بوده است.

مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک هولدینگ و با داشتن بیش از 20 شرکت در حوزه های اقتصادی مختلف از جمله انرژی، بانک، بورس، بیمه، صنعت و پتروشیمی و ... با هدف سودآوری مناسب برای فرهنگیان کشور فعالیت دارد، به رغم برخی کاستی ها، نقش پر رنگی در زندگی و معیشت فرهنگیان داشته است. پر واضح است هر نهاد اقتصادی آن هم در سطح مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با چالش های متعددی روبرو خواهد شد به ویژه اینکه تغییرات مدیریتی پی در پی در برخی از شرکت های تابعه که موسسه یکی از سهام داران اصلی آنهاست، بر عملکرد شرکت ها و در نهایت مؤسسه بی تاثیر نیست.

از سوی دیگر برخی مشکلات و به ویژه موضوع بدهکاران بانکی که در سال های اخیر بر نظام بانکی کشور سایه انداخته، بانک سرمایه به عنوان یکی از شرکت های تابعه موسسه را نیز درگیر کرده است. با این حال در طول یکسال گذشته آسیب شناسی و حل مشکلات بانک سرمایه به یکی از دغدغه های اصلی تیم مدیریتی جدید این مجموعه تبدیل شده و بخشی از توان مؤسسه صرف مرتفع ساختن مشکلات این نهاد مالی شده است.

تیم مدیریتی جدید از بدو روی کار آمدن با برخورد به مشکلاتی در بانک سرمایه به دلیل حساسیت هایی که در عرصه اقتصادی کشور و به ویژه حوزه بانکی وجود داشت، تلاش بر این شد که چالش های این بانک به صورت نظام مند و در یک پروسه زمانی مناسب و به گونه ای حل شود که کمترین تأثیر زیانبار را بر عملکرد موسسه و در نهایت سرمایه فرهنگیان داشته باشد.

با این حال مدیریت جدید، در اسرع وقت و با تغییراتی که سطح مدیریتی کلان بانک سرمایه ایجاد کرد، تاحدی روند شتابان مشکلات این بانک را متوقف کرده و آن را به ریل اصلی خود برگرداند. اگرچه بانک سرمایه همیشه از تغییرات مدیریتی پی در پی رنج برده، اما معرفی مدیر عامل جدید برای این بانک، امری ناگزیر بود. در عین حال مدیریت مجموعه ضمن همکاری مؤثر با نهادهای نظارتی به دور از جنجال های رسانه ای، تلاش کرد در یک روند قانونی مطالبات بانک و در نهایت منافع مؤسسه را پیگیری کند.

این در حالی است که دکتر شهاب الدین غندالی، مدیر عامل مؤسسه، بارها به طور مستقیم و غیر مستقیم در گفتگو با فرهنگیان به مشکلاتی که بانک سرمایه با آن درگیر بود، اشاره کرده اما همواره این نوید را می داد که تیم مدیریتی جدید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این بانک به کار می گیرد. دکتر غندالی حتی در جریان سخنرانی افتتاح دفتر نمایندگی موسسه در استان البرز در اردیبهشت 1393 به صراحت از مشکلات جدی بانک سرمایه سخن گفت. با این حال همکاری تیم مدیریتی جدید موسسه با دستگاه های نظارتی نیز تا روشن شدن وضعیت این بانک و به ویژه مطالبات آن، همواره در اولویت بوده است.

به گفته ایرج ندیمی، نماینده مجلس شورای اسلامی، مشکلات مالی بانک سرمایه مربوط به مدیران قبلی این بانک و به تبع مدیران پیشین موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

آقای ندیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با بخش خبر روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به مطلب مذکور، تصریح کرد: ما در تحقیق و تفحص ها محدوده زمانی نداریم و مرور زمان بر تخلف حاکم نیست و اگر یقین پیدا کنیم که تخلفی صورت گرفته با افراد متخلف برخورد قانونی خواهیم کرد. در این راستا اگر مجلس به تحقیق و تفحص رای داد، مستندات گردآوری و در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد و از حقوق مردم دفاع خواهد شد. بنابراین مدیران قبلی باید پاسخگو باشند که چرا از منابع مردم و کشور سوءاستفاده کرده اند.

وی افزود: با توجه به اینکه بانک سرمایه از شرکت های تابعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و در نهایت متعلق به قشر شریف و باارزش معلم است باید در دوره های گذشته از آن حمایت و به آن توجه ویژه می شد نه اینکه وجه المصالحه برخی از اشخاص قرار بگیرد. بنابراین ما خودمان را ملزم می دانیم که عکس العمل متناسب نشان بدهیم.

با این حال در یکسال اخیر بسیاری از مشکلات بانک سرمایه حل شده و آینده روشنی فراروی تمامی سهامدران این بانک و به ویژه فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان قرار دارد. بانک سرمایه در جلسه مجمع مرداد 1393 بالاخره پس از سه سال بین سهامداران خود، سود تقسیم کرد و ارزش سهام این بانک در طول یکسال گذشته رشد خوبی را تجربه کرده است.

مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و به ویژه تیم مدیریتی جدید آن متعهد به حفاظت از امانت فرهنگیان نه تنها در بانک سرمایه بلکه در تمامی شرکت های تابعه مؤسسه می باشد اما معتقد است که این کار باید به صورت نظام مند و با در نظر گرفتن منافع فرهنگیان صورت پذیرد.تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.