احمد صادقی ,اخبار سیاسی جدید

تکذیب سخنان وزیر نیرو توسط معاون وزیر راه

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در واکنش به سخنان وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از فساد ۱۲ هزار میلیارد تومانی در یک پروژه ریلی، گفت: این سخنان فقط یک ادعاست، آقای چیت‌چیان بگوید کجای مصوبه دولت خلاف بوده است.

احمد صادقی افزود: دولت مصوبه‌ای در رابطه با راه‌آهن گرگان-اینچه‌برون داشت که آستان قدس رضوی به‌عنوان فاینانسور با یک شرکت چینی قبول کردند که هزینه‌های ساخت را به‌صورت فاینانس تامین کنند. این فاینانس به‌صورت 85 برای شریک دولت و 15 درصد سهم دولت بود. دولت به شرطی با ساخت این راه‌آهن موافقت کرد که 15 درصد سهم دولت را آستان قدس رضوی پرداخت کند.

وی تصریح کرد: آستان قدس رضوی با این شرط دولت موافقت کرد البته به این شرط که 45 درصد سهام مهاب قدس به آستان منتقل شود. دولت هم این مصوبه را ابلاغ کرده است حالا کجای این مصوبه فساد دارد متوجه نمی‌شوم. آقای وزیر نیرو می‌گوید مصوبه دولت قبلی فساد دارد، عیبی ندارد، این یک مصوبه قانونی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این مصوبه یا باید اجرا شود یا این‌که لغو شود. این مصوبه هنوز لغو نشده و متعلق به دولت قبلی است. وزیر نیرو می‌گوید فساد دارد باید این ادعا را ثابت کند.

صادقی تصریح کرد: کل پروژه قرار بود توسط آستان قدس رضوی انجام و منابع مالی از پول‌های ایران در چین تامین شود، اما برای فاینانس باید دولت 15 درصد و فاینسور  85 درصد آنرا تامین کند.

وی ادامه داد: تمام مجوزهای این پروژه از بانک مرکزی و بانک ملی اخذ شده و قانونی است. قرار بود به جای 15 درصد سهم دولت، 45 درصد سهام مهاب قدس به آستان قدس رضوی واگذار شود و این آستان سهم دولت را پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: این کار انجام شده است، حالا کجای این کار فساد است آقای چیت‌چیان اعلام کند که فلان مورد فساد دارد. چه اقدامی اشتباهی انجام شده که وزیر نیرو جلوی فساد را گرفته است؟

صادقی افزود: ما مصوبه‌های زمان رضاخان و هویدا را اجرا می‌کنیم، می‌گوییم در اینها مثلا دخل و تصرف صورت نگرفته، اما سه ماه نیست که دولت قبلی مصوبه داده است می‌گوییم فساد دارد. اگر مصوبه ایراد دارد که دولت جدید باید آنرا اصلاح یا آنرا ساقط کند.

 

در صورتیکه این اتفاق نیفتاده و مصوبه دولت قبلی توسط دولت جدید لغو نشده است، بنابراین فسادی که وزیر نیرو از آن دم می‌زند نمی‌دانم چه فسادی است و کجا اتفاق افتاده است و عامل فساد چه بوده و چه کسی باعث بروز فساد مورد نظر آقای چیت‌چیان شده است.

صادقی تصریح کرد: این ادعای مجهول غیر از این‌که ذهن مردم و افکار عمومی را پریشان کند،  دستاورد دیگری ندارد./تسنیم

 تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.