اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب


فرماندار ویژه برای منطقه بیست تهران
جدایی شهرری از تهران کلید خورد
همه قول و قرارهای دولت برای بررسی بیشتر جدایی شهرری از تهران به فراموشی سپرده شد و وزیرکشور فرماندار شهرستان ری را به سمت معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان انتخاب کرد. مصطفی محمد‌نجار علاوه بر این مستقل شدن ری از تهران را« هدیه» محمود احمدی‌نژاد به مردم ری دانست.
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه شهری ـ جدایی شهرری از تهران سال‌ها است که از طرف دولت احمدی‌نژاد پیگیری می‌شود اما زمانی این موضوع جدی‌تر شد که او چندماه پیش در دیدار با مردم این منطقه به آنها قول که منطقه 20 شهر تهران را به عنوان یک شهر مستقل معرفی خواهد کرد.
پیگیری سرسختانه استانداری برای تحقق به این وعده از همان زمان آغاز شد و همه مخالفت‌ها و انتقادهایی که به این طرح شد نتیجه‌ای نداد. بیشترین انتقادها به این برنامه دولت از طرف شورای شهر تهران مطرح شد. اعضای شورای شهر از اینکه بدون مشورت با آنها و بدون هیچ توجیه کارشناسی این طرح دولت در حال اجرا است به شدت ناراحت بودند و نگرانی خود از این نوع تصمیم‌گیری‌های ناگهانی را اعلام کردند. 

علیرضا دبیر، از اعضای شورای شهر تهران که از اهالی شهرری و از منتقدان این طرح است. او پیش‌بینی می‌کند که این جدایی باعث حضور سودجویان و زمین خواران در شهرری و احتمال گسترش ساخت و سازهای غیر مجاز می‌شود. همچنین این طرح سبب افزایش مشکلات حاشیه‌نشینی می‌شود و بر خلاف سیاست تمرکززدایی از پایتخت است.

 او در گفتگو با CHN معتقد است اجرا شدن این طرح باعث رونق ساخت و سازهای غیرقانونی و ایجاد مشکلات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی خواهد شد. چرا که به گفته او این جدایی باعث حضور سودجویان و زمین‌خواران در شهرری و احتمال گسترش ساخت و سازهای غیر مجاز می‌شود. 
معصومه ابتکار هم از دیگر اعضای شورای شهر است که جداکردن شهرری از تهران را نتیجه تفکر عده‌ای می‌داند که به شوراها اعتقادی ندارند. او معتقد است که وقتی عده‌ای می‌خواهند بخشی از یک کلان‌شهر یا پایتخت کشور را جدا کنند سعی دارند با شوراها رقابت کنند.
شهردار تهران هم به شدت از این کار انتقاد کرد و آن را طرحی شکست‌خورده دانست که پیش از این در تجربه‌های گذشته نتیجه آن مشخص شده است. به عقیده او جداسازی شهرری از تهران از لحاظ اجتماعی، سیاسی و امنیتی کاری غیرکارشناسی است. نمایندگان مجلس هم با نگرانی این موضوع را پیگیری می‌کنند و هیات پنج نفره‌ای از سوی مجمع نمایندگان تهران در مجلس، مسئول رسیدگی به موضوع جدایی شهرری از تهران شده است.

همه نگرانی‌ها و انتقادهای اعضای شورای شهر، شهرداری و مجلس و کارشناسان شهری در نتیجه به اینجا ختم شد که دولت بدون اینکه توجهی به این انتقادها کند امروز برای شهرری فرماندار ویژه انتخاب کرد تا مقدمات جدایی این منطقه از تهران فراهم شود. 
علت عجله دولت برای جدایی شهرری از تهران را شاید باید در این جمله مصطفی محمدنجار، وزیر کشور جستجو کرد که می‌گوید« هر چقدر به پایان دولت نزدیک می‌شویم فعالیت‌ها نیز سرعت بیشتری پیدا می‌کند.» با توجه به تصمیم دولت به نظر می‌رسد هیچ‌کس نمی‌تواند مانع سرعت عمل دولت برای این جدایی شود و سرنوشت ری در نهایت جدایی از تهران است./خبرگزاری میراث فرهنگی

 

 تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.