عكس العمل اوباما نسبت به سخنان رييس جمهوري تعجب آور و يك فضاحت است

رييس مجلس:

عكس العمل اوباما نسبت به سخنان رييس جمهوري تعجب آور و يك فضاحت است

رييس مجلس شوراي اسلامي، عكس العمل باراك اوباما نسبت به اظهارات رييس جمهوري اسلامي ايران در مجمع عمومي سازمان ملل را تعجب آور و يك فضاحت براي وي دانست.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، 'علي لاريجاني' در آغاز جلسه علني روز دوشنبه مجلس در سخناني اظهار داشت: اين عكس العمل نسبت به اظهارات رييس جمهوري اسلامي ايران در مجمع عمومي سازمان ملل تعجب آور است و يك فضاحت براي اوباما است كه كاخ سفيد با عجله با راديوي بي بي سي فارسي تماس مي‌گيرد تا تدارك برنامه‌اي را ببيند.

لاريجاني افزود: تعجب آور است كشوري كه داعيه مديريت جهاني را دارد چگونه صداي نفرت ملت ايران را نمي‌شنود.

وي افزود: ملت ايران در مقابله با نيرنگ هاي سخيف آمريكا چه در بحث هسته‌اي و چه در اقدامات ماجراجويانه منطقه اي يك صدا است.

وي همچنين گفت :‌امروز دشمنان براي تضعيف اراده ملت ايران با رفتار ماجراجويانه خارجي قصد ضربه زدن به نيروهاي مومن و فداكاري دارند كه خواستار عزت اين ملت و كشور هستند.

رييس مجلس نمونه اين تحركات را در اقدام شرورانه در شرق كشور و اقدام تروريستي ناجوانمردانه در مهاباد بيان كرد و يادآور شد: در اين اقدامات شرورانه مشاهده مي‌شود كه رسانه هاي بيگانه با بزرگ نمايي آنها قصد داشتند نوعي به هم ريختگي داخلي را به تصوير بكشند.

لاريجاني ادامه داد: اما پاسداران عزيز كشورمان در شرق و قرارگاه حمزه سيد الشهدا (ع)‌با اقتدار و در زمان كوتاه پاسخ عناصر كثيف و خائن را دادند.

وي افزود: تصور اوليه اين بود كه آمريكا از اين سرعت عمل پند گرفته باشد و دست از رفتار سبك سرانه نسبت به ملت ايران بردارد اما تعجيل آنها در بيان حرف هاي تكراري نشان داد كه آنها در خواب عميقي هستند.

هنگامي كه رييس مجلس شوراي اسلامي از اقدامات ضد ايراني آمريكا و موضع گيري در مقابل اظهارات روشنگرانه رييس جمهوري در مجمع عمومي سازمان ملل سخن مي‌گفت، نمايندگان با شعار مرگ بر آمريكا از سخنان وي حمايت كردند و يك صدا فرياد مرگ بر آمريكا سر دادند.

رييس مجلس در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر ضرورت حفظ وحدت كلمه در كشور گفت: همان گونه كه رهبر معظم انقلاب نيز تذكر داده اند امروز بيش از هر زمان ديگري نيازمند وحدت كلمه در كشور هستيم تا به مسايل اصلي كشور يعني بهبود وضعيت اقتصادي، پايين آوردن تورم، رسيدگي به مشكل اشتغال، بالابردن توليد و بهره وري و اصلاح ساختار اقتصادي پرداخته شود.

لاريجاني افزود: هر گونه مساله سازي و مطالبي كه به اين عزم لطمه بزند مخالف منافع ملي كشور است.

وي ادامه داد:‌در بحث جايگاه مجلس و در راس امور بودن اين مرجع نيز من نظر خود را اعلام كرده ام و مجلس شوراي اسلامي نسبت به جايگاه خود ترديدي ندارد كه لازم بداند خود را اثبات كند.

رييس مجلس هشتم يادآور شد: مجلس شوراي اسلامي مصمم است به جاي صرف وقت در اين امور به مسايل اصلي ملت و بهبود شرايط اقتصادي، نگاه عميق به برنامه پنج ساله و تمركز بر مكتب فكري امام راحل در همه شمول به خصوص در مسايل فرهنگي و اجتماعي بپردازد.

لاريجاني همچنين با بزرگداشت ياد و خاطره فرماندهان شهيد عمليات ثامن الائمه(ع)، شهيدان كلاهدوز، فلاحي، نامجو و ساير فرماندهاني كه در عمليات شكست حصر آبادان شركت داشتند، اظهار داشت: پيروزي عمليات ثامن الائمه (ع) صرفا يك پيروزي معمولي براي شكست حصر آبادان نبود بلكه پيام هاي متعددي داشت.

وي افزود: پس از كشمكش همه جانبه بين جريان ليبرال و ملي گرا با نيروهاي حزب الهي در عرصه هاي سياسي و اداره ميدان جنگ و شكست جريان ليبرال و ملي گرا در فرماندهي جنگ نيروي نظامي معتقد و مردمي توانستند با گذشت يك سال از آغاز جنگ، اولين عمليات پيروزمندانه را به دست‌آورند و آبادان مقاوم كه از ابتداي جنگ در محاصره دشمن بود از محاصره خارج شد.

لاريجاني يادآور شد: رمز اين پيروزي در اين نكته نهفته بود كه نشان داد معماهاي سخت انقلاب تحت اشراف ولايت فقيه و وجود نيروهاي خلاق مومن و حزب الهي رمزگشايي مي‌شود و بني صدر و نيروهاي ليبرال اطراف وي هر چند يك سال بسيار سخن گفتند و از تاكتيك اشكانيان ياد كردند كه 'زمين مي‌دهيم و زمان مي‌خوريم' جز رزم در ميدان رسانه مورد ديگري نبود.

وي تصريح كرد: علامت ديگر اين عمليات به ديگران اين بود كه صحنه نبرد از انفعال خارج شده است با وجود اين كه بسياري از كشورها حمايت خود را از صدام افزايش داده اند اما سرعت تحرك نيروهاي رزمنده آنچنان بود كه اين عزيزان زمان را از دشمن گرفتند و پيروزي هاي متعدد بعدي با فاصله‌هاي اندك در كمتر از 9 ماه منجر به آزادسازي خرمشهر شد.

رييس مجلس همچنين گفت: نكته ديگر در شكست حصر آّبادان بهره گيري از تاكتيك هاي نوين به جاي گرته برداري از روش‌هاي كلاسيك در جنگ بود كه شكست حصر ابادان و آزادي سازي خرمشهر از خلاقيت هاي تكنيك جديد بود كه بسيار درس آموز است.

لاريجاني افزود: اين نكات اجمالي كه در راس آن اتكا به خداوند و مكتب رهايي بخش اهل بيت (ع) ساختار مكتب امام (ره) در دفاع مقدس را شكل مي‌دهد.

رييس مجلس شوراي اسلامي در آغاز سخنان خود در پاسخ به انتقاد و تذكر يكي از نمايندگان در جلسه گذشته اظهار داشت: در جلسه گذشته به علت كثرت سخنرانان ترجيح دادم كه صحبتي نداشته باشم تا مجلس به كارهاي عادي خود برسد....../تحلیل:ایرنا

رييس مجلس شوراي اسلامي، عكس العمل باراك اوباما نسبت به اظهارات رييس جمهوري اسلامي ايران...

تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.