داوود اوغلو به فرستاده آمريكا: ايران به شما آمريكايي ها بيشتر از روسيه اعتماد دارد

 

بر مبناي سند جديدي كه از سوي وب سايت ويكي ليكس منتشر شده ، احمد داوود اوغلو وزير امور خارجه تركيه در ديدار سال 2009 خود با فرستاده آمريكا به تركيه به وي مي گويد كه محمود احمدي نژاد رييس جمهوري اسلامي ايران خواهان توافق بر سر مبادله سوخت هسته اي است ، اما فشارهاي داخلي مانع عمده وي براي رسيدن به توافق با آمريكا است.

سند جديد وزارت امور خارجه آمريكا كه روز سه شنبه منتشر شده است ، گزارش ديدار يك فرستاده ارشد آمريكا  با وزير امور خارجه تركيه است.

در اين ديدار داوود اوغلو به فرستاده آمريكا مي گويد كه احمدي نژاد مايل به رسيدن به توافق با آمريكا بر سر موضوع هسته اي است اما فشارهاي داخلي ديگر مقامات و جناح هاي حكومتي كه اين عمل را در حكم يك عقب نشيني و شكست مي دانند ، دست وي را بسته است.

داوود اوغلو با تصريح بر اينكه  در داخل ايران  يك فشار قوي در اين زمينه به احمدي نژاد وارد مي شود مي افزايد :‌ ايراني ها براي ارسال سوخت هسته اي شان به خارج به شما آمريكايي ها بيشتر از روسيه - كه براي ايران نيروگاه هسته اي مي سازد -  اعتماد دارند.

گفتني است كه بر مبناي مذاكرات سعيد جليلي دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان در سال 2009 در ژنو سوييس ، موضوع ارسال سوخت هسته اي ايران به روسيه و فرانسه و سپس  دريافت  ميله هاي سوخت 20 درصد غني شده براي استفاده در راكتور تحقيقاتي تهران مورد بحث قرار گرفت ، اما مقامات ايراني در نهايت با اين فرمول مبادله سوخت هسته اي به دليل نبود تضمين كافي براي ارسال سوخت هسته اي از سوي غرب به ايران ، موافقت نكردند...../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.