اخبار,اخبار فرهنگی, مستند من روحانی هستم


 اخبار فرهنگی -  وزارت ارشاد: موسسه سازنده « من روحانی هستم » مجوز ندارد/ شکایت می کنیم

به نظر می رسد که این طیف ها با سیاستی که در پیش گرفته اند به دنبال جابجایی نخبگان هستند. در دولت قبلی هم برای این هدف از ابزار حذف و تخریب بهره گرفتند و الان هم به دلیل تزلزل در پایگاه های اجتماعی خود مجبور هستند که برای اهداف سیاسی به بحران سازی روی بیاورند چرا که نه در کوتاه مدت به لحاظ نفوذ موثر در حوزه بالادستی قدرت برای کنار زدن دولت توان لازم را دارند و نه این امکان برای آنها مهیا است که یک پایه اجتماعی قابل ملاحظه برای خود دست و پا کنند.

  مدیر کل روابط عمومی وزارت ارشاد و مدیر کل ارشاد استان تهران در گفت و گو با پیام نو تاکید کردند که هیچ گونه سابقه مجوزی به نام موسسه «شفق» در مجموعه محل خدمت آنها وجود ندارد. این در حالی است که با پیگیری های پیام نو معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و رئیس سازمان سینمایی کشور هم اعلام کردند که فیلم مستند «من روحانی هستم» هیچگونه مجوزی برای تولید و پخش دریافت نکرده است.

چهار مسئول بلند پایه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیگیری های پیام نو تاکید کردند که موسسه رسانه ای «شفق» هیچ مجوزی برای فعالیت از وزارت ارشاد دریافت نکرده و در نتیجه محصولات تولیدی این موسسه از جمله « من روحانی هستم » نیز فاقد مجوز ساخت و پخش هستند.

 بابک دربیگی، مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد و مشاور وزیر و همچنین برزین ضرغامی مدیر کل ارشاد استان تهران در گفت و گو با پیام نو تاکید کردند که هیچ گونه سابقه مجوزی به نام موسسه «شفق» در مجموعه محل خدمت آنها وجود ندارد.

گروه چند رسانه ای «شفق» که به نظر می رسد از ایام انتخابات سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده، در سایت خود نیز از معرفی برنامه ها و سوابقش چشم پوشیده است.

این در حالی است که با پیگیری های پیام نو حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور هم اعلام کردند که فیلم مستند « من روحانی هستم » هیچگونه مجوزی برای تولید و پخش دریافت نکرده است. این در حالی مستند « من روحانی هستم » در چند دانشگاه کشور به صورت محدود نمایش داده شد و سپس از طریق خرید اینترنتی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه محتوای این فیلم مستند را «دروغ به تاریخ» ارزیابی کرد و گفت که روایت این فیلم از زندگی سیاسی رئیس جمهوری «خلاف واقع است».

وزارت ارشاد پیگیری حقوقی می کند
بابک دربیگی، مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد درباره پیگیری وضعیت موسسه رسانه ای «شفق» و آثار تولید شده آن به پیام نو می گوید: «قطعا ارشاد این مساله را به صورت حقوقی دنبال خواهد کرد، اما اینکه چند و چون آن چگونه باشد هنوز معلوم نیست. نظر بسیاری هم در دولت این است که بهتر است دولت مستقیم وارد این موضوع نشود.

 

اما در کل انتظار وزارت ارشاد و دولت این است که مجموعه قوه قضائیه و مجلس به این مسئله ورود پیدا کرده و آن را پیگیری کنند. به هر حال چند قضیه وجود دارد؛ اول اینکه یکی از شخصیت های عالی رتبه نظام مورد تهمت و توهین قرار گرفته است. مضافا این توهین توسط مجموعه ای انجام شده که هیچگونه مجوزی ندارد و معلوم نیست با چه معیار قانونی کار می کند. اگر با این وضعیت برخوردی صورت نگیرد قطعا به نوعی هرج و مرج  و همچنین باب شدن قانون شکنی منجر می شود».

در آینده شاهد کارهای بدتری خواهیم بود
دربیگی درباره سابقه این گروه ها توضیح می دهد: «این گروه ها در دوره انتخابات با این پیش فرض که قطعا برنده رقابت هستند کار خود را به این شکل کلید زدند، اما نتیجه انتخابات مدتی آنها را به کما برد. حالا دوباره می خواهند با همان شیوه قبلی وارد میدان رقابت شوند و از تمام امکانات خود برای تخریب استفاده می کنند».

مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد در ارزیابی خود از ماهیت چنین موسساتی ادامه می دهد: «به نظر می رسد که این طیف ها با سیاستی که در پیش گرفته اند به دنبال جابجایی نخبگان هستند. در دولت قبلی هم برای این هدف از ابزار حذف و تخریب بهره گرفتند و الان هم به دلیل تزلزل در پایگاه های اجتماعی خود مجبور هستند که برای اهداف سیاسی به بحران سازی روی بیاورند چرا که نه در کوتاه مدت به لحاظ نفوذ موثر در حوزه بالادستی قدرت برای کنار زدن دولت توان لازم را دارند و نه این امکان برای آنها مهیا است که یک پایه اجتماعی قابل ملاحظه برای خود دست و پا کنند».

وی هشدار می دهد: «اقدامات این طیف ها به همین مسایل ختم نخواهد شد و کارهای بدتری از آنها را در آینده شاهد خواهیم بود».

باید تکلیف گروه های تندرو مشخص شود
بابک دربیگی با بیان اینکه «الان این طیف ها به شدت به دنبال قطبی کردن جامعه هستند و می خواهند با برداشت ها و تعاریف خود جامعه را به دو بخش ارزشی و غیر ارزشی تقسیم کنند» ادامه می دهد: «شاهد هم بودیم که در این مسیر حتی به فردی چون علی لاریجانی که از پایگاه اصولگرایی هست هم رحم نکردند و این یک اعلان خطر جدی برای همه هست که باید هر چه سریع تر تکلیف این گروه ها مشخص شود. قوه قضائیه باید با اقدامات خود جلوی پراکنده شدن این دست رفتارها و اقدامات را که رقابت سیاسی را تبدیل به جنگ و بذل می کنند و نهایتا حاضر هستند که منافع ملی را هم فدای آن کنند، بگیرد».

مشاور وزیر ارشاد با اشاره به اینکه طیف های تندرو برای حضور در قدرت یا باید در ضد و بندها جا داشته باشند و یا باید در میان مردم دارای پایگاه باشند، می گوید: «پایگاه نیروهای تندرو در یک برهه زمانی ایجاد شد اما پایگاه پایداری نبود. برای اینکه این طیف ها وارد قدرت شوند و برای مدت طولانی حضور خود را تضمین کنند تنها راهی که دارند تضعیف رقبا از طریق حذف و تخریب است، همانطور که برای دولت سازندگی و اصلاحات هم همین کار را کردند. با ایجاد این بحران ها طیف های تندرو می توانند شرایط را به سمتی ببرند که رقبای خود را ضعیف و ناکارآمد نشان دهند».

تندروها برای فعالیت شبکه تشکیل داده اند
اما مساله اینجاست که به گفته بابک دربیگی فعالیت های طیف های تندروی مخالف دولت به همین یک مورد و یک موسسه محدود نمی شود. او به پیام نو می گوید: «الان شبکه های تخریب دوباره فعال شده اند و با ساختن فیلم، ساختن اخبار کذب و ارسال پیامک های پر شمار سعی می کنند فضا را دچار بحران کنند. مثلا همین یکی دو ساعت پیش آخرین نمونه این پیامک های تخریبی با عنوان «برخی از افتضاحات فرهنگی دولت ظرف کمتر از یک سال» برای خود من ارسال شده است که محتوای آن تقریبا کذب است».

وی در پایان تاکید می کند: «اینها شبکه منظمی از انواع مختلف رسانه ها را تشکیل داده اند و در زمینه حقوقی هم این شبکه خود را گسترش داده اند. خوشبختانه جامعه ما خیلی اقبالی به این دست اقدامات نشان نداده است اما نگرانی از عدم برخورد مناسب با این پدیده است. به هر حال ما موافق این نیستیم که برخورد خشنی صورت بگیرد اما باید بررسی شود که این شبکه ها چگونه مشغول فعالیت هستند و محتوایی که تولید می کنند چقدر منطبق با واقعیت است و چقدر در راستای تخریب رقبا است».
 اخبار فرهنگی - پیام نوتاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.