یک کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال گفت: اقدامات صورت گرفته در روزهای اخیر را تخلفی بزرگ می دانم و از بازرس ویژه رئیس جمهور می خواهم وارد عرصه انتخابات فدراسیون فوتبال شده و این تخلفات را بررسی کند.

مصطفی آجرلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن هشدار به مسئولان امر نسبت به مخدوش شدن فرم های افراد تایید کننده وی خاطر نشان کرد: آقایان پیغام داده اند که 3 رای من مخدوش است، یعنی باشگاهی دو فکس ارسال کرده که در یکی از آنها به علی آبادی و در دیگری به آجورلو رای داده است. اما من کپی فاکس ها را دارم. ضمن اینکه شاید بیشتر از ده رای به من داده شده باشد.

وی ادامه داد: اگر یک نفر به دو کاندیدا رای داده باشد تقلب محرز صورت گرفته، زیرا فرم دوم از کجا در اختیار این فرد قرار گرفته است. البته وقتی دوستان نزدیک رئیس سازمان در فدراسیون و اتاق ثبت نام هستند و آقای هاشمی هم اختیارکامل دراین زمینه دارد، می توانند فرمی با شماره جدید به بعضی ها داده تا با نام علی آبادی آن را تکمیل کنند که مطمئنا این یک تقلب بوده و نشان می دهد انتخابات در سلامت کامل برگزار نخواهد شد.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال همچنین تاکید کرد: تا بعدازظهر روز پنجشنبه فکس های فدراسیون خراب بوده و سپس ظرف 2 ساعت تمام فکس ها ارسال شده، این اتفاق چه معنایی می تواند داشته باشد.

وی اضافه کرد: در اساسنامه اعلام شده است که اصل رای ها باید تا یکشنبه (فردا) به فدراسیون فوتبال تحویل داده شود. در این صورت اگر افرادی که به من رای داده اند اصل فرم را در زمان مقرر به فدراسیون ندهند شرایطی بوجود می آید که بگویند آرای من مخدوش است. ضمن اینکه این بهترین بهانه برای کمیته سه نفره و سرپرست فدراسیون خواهد بود تا رای های من را باطل کند.

مدیر عامل سابق باشگاه پاس در این مورد تصریح کرد: این اتفاقات نشان می دهد فشاری به این افراد وارد شده تا اصل فرم ها را ارائه ندهند که این موضوع برگزاری انتخابات سالم را زیر سئوال می برد و در این شرایط از نهادهای نظارتی می خواهم که مراقبت این مسائل و اتفاقات باشند.

وی خاطرنشان کرد: فرم تکمیل شده از طرف اولروم و با امضای این بازیکنان به فدراسیون ارسال شده اما مسئولان این ارگان با بیان این بهانه که این رای با دست خط خودش نوشته نشده زیرا اولروم فارسی بلد نیست، می خواهند این رای را هم باطل کنند. البته در مورد اولروم از حراست سازمان با آقای شفق تماس گرفته شد که من این صحبت ها را از روی آیفون می شنیدم که آن فرد به آقای شفق فشار می آورد که چرا اولروم به آجرلو رای داده ، باید رای خود را به علی آبادی بدهد. با این حال مطمئن باشید 11 رای من قطعی است.

آجرلو افزود: به این اتفاقات فشارهایی که در این چند روز به مدیران تیم های صنعتی وارد شده که به آجرلو رای ندهید، را هم اضافه کنید. حتی به مدیران تربیت بدنی نیروهای مسلح هم دستور داده شده تنها به علی آبادی رای بدهند. مطمئنا اگر فضا را آزاد بگذارند بیش از 40 رای می آورم اما فضا را تنگ کردند و به همه دستور داده اند به علی آبادی رای داده شود.

وی ادامه داد: این اقدامات را یک تخلف بزرگ می دانم و از بازرس ویژه رئیس جمهور محترم می خواهم وارد عرصه انتخابات فدراسیون فوتبال شده و این تخلفات را بررسی و گزارش نهایی را مطرح کند. می دانم در دولت نهم با این تخلفات برخورد خواهد شد زیرا این رفتارها مورد تایید مجموعه دولت نیست و همچنین می دانم طبق مرز بندی های که در این دولت وجود دارد با چنین عملکردهایی برخورد می شود.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: غیر قانونی بودن توزیع کامل فرم های انتخاب کاندیداها، بحث دیگری است زیرا به خیلی از اعضای مجمع این فرم ها دیر داده شده و یا آنها از وضعیت فرم خود اطلاع ندارند، موضوع تخلف دیگری محسوب می شود.

وی اظهار داشت: به کاندیداها نگفته اند باید کپی فرم های افرادی که به شما رای داده اند را جمع کنید که من روز سه شنبه هفته گذشته از طریق یکی از اعضای کمیته انتقالی از چنین مسئله ای اطلاع پیدا کردم. سئوال من از آقای فراهانی این است که آیا شما این موضوع را می دانستید اما به صورت شفاف اطلاع ندادید؟

وی همچنین در ادامه خطاب به صفایی فراهانی رئیس کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال، تاکید کرد: روی صحبت من با آقای صفایی فراهانی است؛ شما به عنوان مدعی قانونمداری، شفافیت و همچنین به عنوان ناظر انتخابات، در مقام عدالت و قضاوت چرا سکوت کرده اید؟ آیا این اتفاقات را نمی بینید. اگر نمی بینید ضعف شما در نظارت است و اگر می بینید و سکوت کرده اید باید به دنبال دلایل دیگری بود زیرا شما نباید خود را مانند داوری که سوت را از آن گرفته اند، نشان دهید. آیا معذوریتی دارید یا تفاهمی صورت گرفته است؟ پس چرا سکوت کرده اید.

آجرلو ادامه داد: آقای صفای فراهانی آیا در 30 هیئت فوتبال استانها یک نفر منتقد علی آبادی و یک نفر که بخواهد از من طرفداری کند، وجود ندارد؟ پس چرا همه هیئت ها به علی آبادی رای دادند و من هیچ رایی ندارم؟ آیا با این اتفاق نباید شایعه گرفتن مهر هیئت ها توسط مدیران کل تربیت بدنی کل استانها را باور کرد؟ شما در جامعه فوتبال به عنوان چهره منصف شناخته می شوید و مطمئنا با سکوتتان به وجهه خود لطمه وارد می کنید.

وی خاطرنشان کرد: من هشدار می دهم که رئیس سازمان ورزش نباید برای رسیدن به ساختمان فدراسیونی که آن را بسیار دوست می دارد از قدرتش استفاده کند. همچنین به جامعه ورزش و ملت عزیز هشدار می دهم اکنون نهاد مجری انتخابات فدراسیون فوتبال است اما خودش در عرصه رقابت نامزد دارد. مگر چنین اتفاقی منطقی به نظر می رسد و می توان در سایه آن توقع عدالت وانصاف را داشت؟

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال اضافه کرد: آقای کیومرث هاشمی شما به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال، مگر ناظر این اتفاقات نیستید؟ چگونه در ماه مبارک رمضان و در خلوت خود، کارهایتان را توجیه می کنید؟ آیا این موضوع که نگذاشتید نماینده هیئت فوتبال کهکیلویه و بویراحمد فرمش را دریافت کند و خودتان آن را گرفتید از عدالت و انصافتان خبر می دهد؟

وی با اشاره به این مساله که علی آبادی گفته است با 20 درصد توان خود فوتبال را اداره می کند و در جای دیگری گفته تا به حال 40 درصد توانم درگیر فوتبال بوده است، افزود: اولا فوتبال آدم 20 درصدی نمی خواهد و ثانیا اگر تعلیق فوتبال، حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، حذف تیم امید از راهیابی به المپیک و حذف تیم ملی از جام ملت ها، با 40 درصد توان شما اتفاق افتاده است، پس با 20 درصد توانتان چه بلایی به سر فوتبال می آید. شما بعد از جام جهانی از مردم ایران به خاطر نتایج ضعیف تیم ملی عذرخواهی کردید اما سئوال من اینجاست که آیا این شکست ها عذرخواهی نمی خواهد.

آجرلو خاطرنشان کرد: ایشان گفته اند مردم از فوتبال راضی نیستند، اما آیا دراین دو سال سکان هدایت فوتبال در دست علی آبادی نبوده است که در این مدت تعلیق فوتبال، حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، حذف تیم امید از راهیابی به المپیک و حذف تیم ملی از جام ملت ها، افتاده است.

مدیرعامل پیشین باشگاه پاس تصریح کرد: به طورجدی در خواست مناظره با آقای علی آبادی را دارم زیرا 10 رای خود را کسب کرده ام و حتی به یکی از آنها هم نمی توان خدشه وارد کرد.

وی خاطرنشان کرد: روی سخنم به مسئولان سازمان ورزش و فدراسیون فوتبال است و اگر به آرای من خدشه وارد کرده و یا نگذاشتند آن 10 نفری که برایم فرم امضا کرده اند، اصل فرم را به فدراسیون بیاورند. همه می فهمدند تخلف و دخالت مستقیم از سازمان ورزش صورت گرفته است و در نهایت مشروعیت انتخابات و فدراسیون فوتبال را زیر سئوال می رود. ضمن اینکه تنها امیدم برای بازگشت مشروعیت به انتخابات فدراسیون فوتبال، دخالت بازرس ویژه رئیس جمهور است.

آجرلو افزود: آقای علی آبادی رسانه ها بیدارند و مردم هم شما را زیر نظر دارند. رئیس سازمان می خواهد با فردی که مشخص نیست چگونه ثبت نام و چگونه امضا جمع کرده است به مرحله بعدی رفته و سپس بگویند در انتخابات فدراسیون فوتبال تک صدایی وجود نداشته است و برای انتخاب شدن رقیب داشته ام. آقای علی آبادی لطفا با مردم شوخی نکنید زیرا این فرد به دستور سازمان ورزش به صحنه آمده است.

وی درادامه تاکید کرد: آقای علی آبادی چرا مناظره نمی کنید؟ شاید واهمه ای از این موضوع دارید. زیرا من می خواهم حرف مردم را بزنم. البته اگرایشان حاضر به مناظره شوند چه بهتر و اگر نشدند ساکت نمی نشینیم و نمی گذارم به فوتبال مملکت ضربه ای وارد شود. و در راس ورزش که باید الگوی پهلوانی باشد ، نمی گذارم که شاهد بی عدالتی و فساد مدیریتی باشیم.

رئیس سازمان ورزش شهرداری خطاب به علی آبادی که اگر بیشتر از شما اصولگرا نباشم کمتر از شما هم نیستم، ادامه داد: پس از چه چیزی می ترسید؟ بیایید مناظره کنیم. مگر از رقابت می ترسید؟ شاید دوست دارید در رقابتی شرکت کنید که طرف مقابلتان فردی حرف گوش کن بوده و به قولی تحت امر شما باشد زیرا شواهد نشان می دهد که شما از رقابت ترس دارید.

وی اظهار داشت: رسانه های تصویری علی رغم میل باطنی شان تصویر و صدایم را پخش نمی کنند. از رسانه ها و تلویزیون به من زنگ زده اند و می گویند ما دوست داریم تصویر شما را پخش کنیم چون با شما هستیم اما نمی گذارند این اتفاق بیافتد. این برای من افتخار است که بدنه رسانه ها رفتارهایم را مورد تایید قرار می دهند اما روی سخنم با سازمان ورزش است، چرا واهمه دارید و می خواهید حریفان را حذف کنید؟ قائلین به حذف رقبا اصولگرا نیستند.

مدیرعامل پیشین باشگاه پاس خاطرنشان کرد: وعده من با علی آبادی در روز مجمع که همان 23 مهرماه است. با تمان توان بیایید ولی تقلب نکرده واز قدرت خود سوء استفاده نکنید، همچنین به هیئت ها و باشگاه ها فشار نیاورید زیرا در این صورت من حتما در آن روز پیروز انتخابات خواهم شد.

وی افزود: به عنوان خدمتگذار جامعه فوتبال خدا را شکر می کنم فوتبالی ها به من اعتماد دارند، ممکن است از سوی برخی نهادها و یا سازمان ورزش، از چاپ مصاحبه ام در رسانه ها جلوگیری شود اما صدا و سیما متعلق به بیت المال بوده و هیچ کس حق ندارد من را از حق طبیعی ام محروم کند.

آجرلو ادامه داد: دیگر نمی توانید درانتخابات از طریق دیدن فرم ها، روسای هیئت ها و مدیران باشگاهها را تحت فشار قرار دهید. در آن روز آرا مخفی است و در پنهان هم بدون فشار و تهدید کسی به علی آبادی رای نمی دهد، چونکه ثمره مدیریتش در حضور دو ساله در فوتبال جز تعلیق فوتبال، حذف امید از المپیک، حذف استقلال از لیگ قهرمانان و حذف ایران از جام ملت ها چیز دیگری بوده است؟

وی اضافه کرد: آقای علی آبادی 23 مهرماه منتظر شما هستیم. البته فکر می کنم اینها را بدانید و واهمه داشته باشید. از همین رو به کسانی که به بنده رای داده اند فشار آورده اند و گفته اند که به چه دلیل به آجورلو رای داده اید، می خواهند کاری کنند افرادی که به من 10 رای و یا بیشتر داده اند اصل فرم ها را نیاورند و بعد بگویند آجرلو 10 رای نیاورد. اما من کپی 10 فکس را دارم ، با این 10 رای چه می کنید؟ زیرا نمی توان مردم را فریب داد. آقای علی آبادی مطمئن باشید مراجع بالاتر از سازمان ورزش این رفتارها را دیده و با آن برخورد می کند.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال ادامه داد: خداوند همه ما را عاقبت به خیرکند و کاری کند که برای رسیدن به یک پست عدالت و انصاف را زیر پا نگذاشته و با بستن چشم ها، نفهمیم مردم چگونه در مورد ما فکر می کنند.

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرنگار خبرگزاری مهر خاطر نشان کرد: یک روز قبل از ثبت نام در جلسه ای که با آقای علی آبادی داشتیم ایشان به من گفتند که من می خواهم برای انتخابات فدراسیون فوتبال کاندیدا شوم پس شما نیاید. حرف ایشان برای من به عنوان رئیس سازمان تربیت بدنی غیرقابل تصور بود. از این بابت که سه دهه انقلاب را پشت سرگذاشتیم و امروز دوران آمرانه رفتار کردن مثل دهه های 30 و 40 برای مردم ایران غیرقابل قبول است . مگر می شود امروز با امر و نهی به ما بگویند این کار را بکن یا نکن. ممکن است این امر و نهی ها در دهه 40 توسط حکام خودسرکشور صورت می گرفت و مردم تبعیت می کردند اما امروز نه برای مردم ما و نه برای من به عنوان یک سرباز ملت قابل قبول نیست. اولین صحبت ایشان با اصول انقلابی بودن من منافات دارد .

مصطفی آجرلو در بخش دیگری از گفتگوی خود با مهر به جلسه شش ماه پیش خود با علی آبادی اشاره کرد و گفت: شش ماه پیش در جلسه با اقای علی آبادی به ایشان گفتم من مصطفی آجرلو می خواهم بیایم کاندیدای فدراسیون فوتبال شوم، اما چون شما معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی هستید آیا کاندیدایی دارید که با شما هماهنگ باشد که اگر پاسخ تان مثبت است من در این انتخابات شرکت نمی کنم .

آجرلو ادامه داد: من این را به عنوان یک سوال پرسیدم و قصد نداشتم از وی اجازه بگیرم. بعد از پیشنهاد صادقانه من ایشان گفت شما پیش ما هم نمی آمدید گزینه ما در فوتبال بودید. دوباره سوال کردم که اگر من از این در بروم بیرون کارم را شروع می کنم، نکند روز آخر فرد دیگری را علم کنید و دنبال بهانه باشید. ایشان تاکید کرد که حتی اگر فرایندی هم در بحث دولت وجود داشته باشد خودم می روم این بحث را حل می کنم.

وی ادامه داد: از آن جلسه تا روز چهارشنبه سیاست یک بام و دو هوا اجرا شد و ایشان خودشان وارد صحنه انتخابات شدند. با این روش که نمی شود ورزش را اداره کرد. اجازه ندهید مثل اتفاقاتی که قبلا افتاده است ، دعواهای داخلی به بیرون از کشور کشیده شود و دیگران بخواهند برای فوتبال ایران تصمیم گیری کنند.

صطفی آجرلو در پایان گفتگوی خود با مهر گفت: امام صادق علیه السلام می فرماید:« بد، بد است و از هرکسی سر بزند بد است. اما اگر از ما سربزند بدتر است. همچنین خوب، خوب است و از هرکسی سر بزند خوب است ولی اگر از ما سر بزند خوب تر است.» لذا عملکرد غیر شفاف و ظالمانه برای همه بد است اما قطعا برای کسانی که مدعی اصولگرایی هستند بدتر از دیگران است.
 تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.