اطمينان خاطر پوتين از ثبات مواضع احمدى نژاد

* خبر اول اين كه يك مقام آگاه گفته: ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه در محافل خصوصى از قاطعيت احمدى نژاد با احترام ياد كرده و با اشاره به حمايت رهبر معظم انقلاب از وى تأكيد كرده كه مى توان روى حرف هاى احمدى نژاد حساب باز كرد. وى افزوده: اطمينان خاطر از ثبات مواضع رئيس جمهور ايران عامل مهمى در قطعى شدن تصميم پوتين براى سفر به تهران به رغم فشارهاى سنگين آمريكا و متحدان اروپايى اش بوده است . اين مقام آگاه تأكيد كرده: بعد از گذشت ۲ سال اكنون براى روسيه و مسئولان بلندپايه اين كشور تا حدود زيادى مسجل شده است كه ايستادگى ايران در برابر آمريكا يك امر كاملاً جدى است و موضع انفعالى گذشته به هيچ وجه تكرار نخواهد شد.
  
كارخانه شكر هفت تپه و بهره بردارى سياسى

* خبر ديگر اين كه وزير جهاد كشاورزى گفته : برخى از افراد سياسى وارد داستان كارخانه نيشكر هفت تپه شده اند تا از آن بهره بردارى سياسى كنند. محمدرضا اسكندرى افزوده: اين افراد خود در دولت هاى قبل مدير بوده و مديريت ضعيف آنان در دولت هاى قبل موجب شد تا امروز اين كارخانه با مشكل مواجه شود. وزير جهاد كشاورزى بااشاره به اين كه مشكل كارخانه هفت تپه هيچ ارتباطى با بحث شكر و واردات آن ندارد، گفته: در اين كارخانه امروز حتى يك كيلو گرم شكر موجود نيست و مشكل آن در ارتباط با فرسوده بودن تجهيزات آن است. وى با بيان اين كه در دولت قبل كسى در مزايده كارخانه هفت تپه به خاطر زيانده بودن آن حاضر نشد، تصريح كرده: كسانى كه خودشان عامل قضاياى كارخانه مزبور بودند امروز مدعى شده اند كه چرا اين وضع پيش آمده است. وزير جهاد كشاورزى با اشاره به بدهى ۹۰ ميليارد تومانى اين كارخانه راه حل خروج از بن بست را نوسازى تجهيزات عنوان كرده و افزوده:دولت تصميم داردتا با تأمين تسهيلات لازم و نوسازى تجهيزات كارخانه نيشكر هفت تپه آن را تا سال ۱۳۸۹ به سوددهى برساند.
  
سفر ۳ عضو كميسيون امنيت ملى براى گفت وگو درباره سپر موشكى

* شنيديم كه با توجه به تصميم مقام هاى آمريكايى براى استقرار سپر موشكى خود در جمهورى چك، علاء الدين بروجردى رئيس كميسيون امنيت ملى و سياست خارجى مجلس براى گفت وگو با مقامهاى اين جمهورى به پراگ سفر كرده است. به گزارش ايرنا جلالى و جهانگيرزاده ۲ عضو كميسيون امنيت ملى مجلس نيز بروجردى را در اين سفر همراهى مى كنند. در اين سفر بروجردى درباره طرح سپر موشكى آمريكا و پرونده هسته اى جمهورى اسلامى ايران به بحث و تبادل نظر خواهد پرداخت.
  
سفر ابراهيم يزدى به دوبى براى ديدار با آمريكايى ها

* يك خبر ديگر اين كه ابراهيم يزدى دبيركل گروه موسوم به نهضت آزادى با هدف ملاقات با عوامل و مقامهاى آمريكايى به دوبى سفر كرده است. يكى از برنامه هاى وى حضور در ويژه برنامه اى خواهد بود كه در دفتر ايرانيان دوبى تشكيل مى شود. اين دفتر توسط دختر ديك چنى معاون رئيس جمهور آمريكا در دوبى تأسيس شده است. در همين حال ابراهيم يزدى در اين باره گفته: آمريكايى ها اخيراً اعلام كرده اند كه مى توانم به آمريكا سفر كنم به همين خاطر به دوبى سفر كردم و نمى دانم بالاخره آمريكايى ها به من ويزا خواهند داد يا خير.
  
اپوزيسيون ايران همه روزه از كمك هاى آمريكا استفاده مى كند

* خبر رسيده كه اكبر عطرى عضو سابق دفتر تحكيم كه اكنون در آمريكا به سر مى برد گفته: فعالان سياسى اپوزيسيون در ايران به كمك هاى مالى آمريكا نياز دارند. عطرى كه در جريان سفر رئيس جمهور به نيويورك و سخنرانى دكتر احمدى نژاد در دانشگاه كلمبيا به همنوايى با منافقين و صهيونيست ها پرداخته بود، افزوده: اپوزيسيون در ايران همه روزه از اين كمك ها استفاده مى كنند و از طريق صداى آمريكا و راديو فردا در جريان خبر ها و اطلاعات قرار مى گيرند. وى افزوده: قطع كمك هاى آمريكا به مخالفان در ايران، ايرانى ها را از دسترسى به تجربيات دموكراسى در جهان محروم كرده و تنها كمك به نظام ايران تلقى مى شود. وى با ادعاى اين كه در صورت حمايت مالى از اپوزيسيون، آمريكا نيازى به رويارويى مستقيم براى براندازى نظام ايران ندارد، گفته: ادامه اين كمك ها مى تواند آمريكا را از رويارويى آينده با دولت ايران و حتى برخورد ها و درگيرى هاى مسلحانه در مرزهاى ايران بى نياز كند.
 
 وزير دفاع آمريكا: قادر به مقابله با ايران نيستيم

* دست آخر اين كه وزير دفاع آمريكا گفته: واشنگتن به تنهايى قادر نيست ايران را وادار سازد تا از فعاليت هاى هسته اى دست بردارد. رابرت گيتس كه در مراسم دريافت جايزه از يك انجمن صهيونيستى در آمريكا سخن مى گفت، افزوده: بايد فشارهاى سياسى و اقتصادى عليه ايران افزايش يابد. وى به اختلاف هاى آمريكا با متحدانش درباره ايران اشاره كرده و افزوده: متحدان ما به جاى اختلاف بايد با يكديگر به طور محكم و قوى براى اعمال تحريم هاى اقتصادى و سياسى عليه ايران همكارى كنند.

 تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.