طرح نقشه و داستان خيالي مردي كه به دليل مشكلات خانوادگي و روحي رواني و به قصد فرار از خانواده، ربوده شدن خود را به عده‌اي مامورنما نسبت داده بود، با تحقيقات گسترده كارآگاهان پليس آگاهي يزد ناكام ماند.

سرهنگ متقي‌زاده، رئيس پليس آگاهي استان يزد درباره جزئيات اين پرونده به «جام‌جم» گفت: چندي پيش، گزارشي از مركز فوريت‌هاي پليسي 110 به پليس آگاهي گزارش شد كه موضوع آن درباره مفقود شدن مشكوك راننده حمل پول يكي از شعب بانك‌ها در يزد بود.

بلافاصله تحقيقات ابتدايي آغاز و مشخص شد راننده مثل هر روز از محل كار خود خارج شده اما حدود 2 ساعت بعد، خودروي متعلق به بانك در حالي كه سوئيچ روي آن قرار داشت، حوالي يزد كشف شده است.

با توجه به شواهد موجود كه بحث سرقت را منتفي مي‌كرد، كارآگاهان پليس، مشخصات فرد را در گروه مفقودان سامانه ويژه افراد ثبت و به تحقيق از خانواده و همكاران وي پرداختند.

كارآگاهان با پرس و جو از آشنايان و خانواده فرد گمشده متوجه شدند وي يك سال قبل، اعتياد به مواد مخدر را ترك كرده، اما همواره با خانواده‌اش مشكل داشته است و مدتي قبل، اعلام كرده بود كه قصد پيوستن به دراويش را دارد و روز قبل از مفقود شدن هم ضمن برداشت پول از حساب دخترش، مقدار زيادي پول از يكي از همكارانش قرض گرفته و فرداي آن روز ناپديد شده است.

كارآگاهان با تحقيقات فراوان و استفاده از منابع اطلاعاتي، متوجه شدند؛ موضوع آدم‌ربايي در كار نبوده است و به همين دليل تجسس خود را براي روشن شدن حقيقت و پيدا شدن فرد گمشده با ارسال مشخصات او به همه واحدهاي گشتي و انتظامي استان ادامه دادند تا اين كه پس از چند هفته، ماموران پاسگاه انتظامي ابركوه به پليس آگاهي گزارش دادند: مردي با سر و وضع آشفته و لباس‌هاي خاك‌آلود به آنها مراجعه و ادعا كرده كه از سوي عده‌اي افراد شرور ربوده شده بود. با توجه به تطبيق مشخصات اين فرد با مشخصات فرد گمشده، كارآگاهان پليس بلافاصله به محل اعزام و متوجه شدند وي همان فرد گمشده است.

اين مرد در گفتگو با كارآگاهان عنوان كرد: روز حادثه در حالي كه با خودروي بانك در حركت بودم، با سرنشينان يك خودروي سواري كه لباس ماموران نيروي انتظامي به تن داشتند، مواجه شدم و يكي از آنها در حالي كه اسلحه و دستبند در اختيار داشت، اخطار كرد به دليل دريافت شكايت بايد همراه آنها به كلانتري اعزام شوم.

آنها پس از برداشتن پول و مدارك ديگر، مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند و پس از بيهوش كردن من، مرا زير صندلي ماشين قرار دادند و ديگر متوجه نشدم به كدام شهر رفتيم و سرانجام با همان وضعيت مرا اطراف ابركوه رها كردند.

تحقيقات علمي پليس‌

با توجه به ادعاي آدم‌ربايي و سرقت در پوشش ماموران انتظامي و با توجه به اهميت موضوع، كارآگاهان اداره مبارزه با جرايم جنايي وارد عمل شدند و تحقيقات خود را در اين زمينه آغاز كردند.

در ادامه تحقيقات، وي در بازجويي‌هاي مجدد دچار تناقض‌گويي‌هاي بسيار شد و در نهايت لب به اعتراف گشود و عنوان كرد به دليل مشكلات خانوادگي فراوان و مشاجره با همسرش قصد گريختن و دور بودن از خانواده را داشت و به همين دليل با ساختن داستان خيالي ربوده شدن خود، به اصفهان و شيراز گريخت و پس از اين مدت، با توجه به تمام شدن پول‌هايش به يزد بازگشت و قصد داشت با فريب دادن كارآگاهان، آنها و خانواده‌اش را از حقيقت دور نگه دارد.  

تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.