رئیس کل بانک مرکزی از اجرای دستورالعمل نحوه پرداخت تسهیلات بانکی از چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

محمود بهمنی در گفتگو با مهر یکی از برنامه های بانک مرکزی را کنترل و نظارت تسهیلات اعطایی بانکها عنوان کرد و افزود: تسهیلات پرداختی بانکها باید در محل مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس کل بانک مرکزی هدایت تسهیلات بانکی به بخشهای مورد نظر و جلوگیری از انحراف آنها را باعث کاهش نرخ تورم دانست و تصریح کرد: اگر وامی متعلق به بخش تولید است، نباید در بخش مسکن و سایر بخشها مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: براین اساس، بانک مرکزی دستورالعمل میزان تسهیلات پرداختی بانکها از کل منابع را به بانکها ابلاغ کرده که طبق آن میزان تسهیلات پرداختی به بخش کشاوری 25 درصد، صنعت 33 درصد، تولید و ساخت مسکن 20 درصد، صادرات 7 درصد و بازرگانی 15 درصد خواهد بود.

بهمنی با بیان اینکه این دستور العمل از اول آبان ماه سال جاری قابل اجرا است، افزود: بانکها نیز اجرای این موضوع را بررسی کرده اند، همچنین بانک مرکزی نیز بر این امر نظارت خواهد کرد.

برخی تحلیلگران اقتصادی، آغاز اجرای دستورالعمل نحوه پرداخت تسهیلات بانکی از چهارشنبه هفته جاری را نوعی بازگشایی قفلهای تسهیلات بانکی ارزیابی می کنند. محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی یکی از منتقدان سرسخت سه قفل شدن خزانه بانک مرکزی در دوران ریاست طهماسب مظاهری بر این بانک بود.

در همین حال، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته است: در 2 ماه گذشته این واقعیت پذیرفته شده که مشکل و کمبود نقدینگی برای تولید کنندگان به یک معضل تبدیل شده است که می تواند به تولید و جریان اشتغال لطمه بزند و در همین ارتباط جلسات مشترکی را برگزار کردیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزاری جلسات مشترک را بین وزارتخانه متبوع خود، بانک مرکزی و سیستم بانکی اعلام کرده و اظهار داشته است: همه ما به این نتیجه رسیدیم که تجهیز منابع نباید به افزایش پایه پولی منجر شود.تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.