پرز: مشکلات اقتصادی و افزایش فشار، ایران را به پای میز مذاره خواهد کشاند!

عصرایران- ایهود اولمرت نخست وزیر مستعفی اسراییل شب گذشته (یکشنبه شب) در اجتماع اعضای مجمع عمومی جوامع یهودی آمریکای شمالی در اورشلیم بار دیگر با حمله به ایران ، از ایالات متحده خواست تا رهبری یک اقدام جهانی و هماهنگ را برای آنچه که ممانعت از دست یابی ایران به سلاح هسته ای خواند،را به دست گیرد.

به گزارش "اورشلیم پست" اولمرت که به دلیل فساد اقتصادی مجبور به استعفا شده است در سخنرانی خود در این گردهمایی با اشاره به اینکه ایران از "اهداف شیطانی"! خود دست برنداشته است، جمهوری اسلامی را متهم به تلاش برای دست یابی به سلاح هسته ای، هژمونی طلبی بر منطقه و حمایت از گروه های تروریستی در عراق،لبنان و فلسطین متهم کرد.

نخست وزیر مستعفی اسراییل که کشورش متهم به حمایت از تروریسم دولتی علیه شهروندان بی دفاع فلسطینی است در ادامه با اشاره راه های مقابله با فعالیت های هسته ای ایران گفت: "ما باید تمام نیرویمان را متحد و هم جهت کنیم و ایالات متحده باید رهبری جامعه جهانی برای وارد کردن فشار به ایران برای دست کشیدن از فعالیت های هسته ای را به دست گیرد."

اسراییل که در هفته های اخیر و همزمان با کابینه چینی جدید باراک اوباما تلاش دارد با مانورهای سیاسی و روانی و نفوذ لابی قدرتمند خود، مطلوب ترین ترکیب کابینه در واشنگتن را ایجاد کند، با فراخواندن یهودیان حاضر در مجمع عمومی به لابی با دولت هایشان برای افزایش فشار به ایران گفت:"باید هرکدام از ما نقشی را در این باره بر عهده بگیریم، شما باید با دولت های متبوعتان لابی کنید و نیز از ظرفیت سازمان متبوعتان برای وارد کردن هر چه بیشتر فشار به دولت ایران بهره گیرید. به نحوی که این فشارها به جایی برسد که دست یابی ایران به سلاح هسته ای برای رژیم تهران بسیار هزینه بر به نظر آید".

اولمرت در ادامه با اشاره به تهدیدات همیشگی و نخ نما شده اسراییل علیه ایران افزود: "ایران نخواهد توانست به اهداف خود در زمینه دست یابی به سلاح هسته ای دست یابد. اسراییل به این کشور اجازه چنین کاری را نخواهد داد. "مردم یهودی"! اجازه چنین کاری را به رژیم حاکم بر ایران نخواهند داد. کشورهای خاورمیانه مایل به چنین رخدادی نیستند و جهان آزاد نباید یک چنین چیزی را بپذیرد... صدای ما باید رسا و واضح باشد. بدون ضعف و خراش. ما تنها با همکاری با یکدیگر قادر خواهیم بود جلوی دست یابی ایران به سلاح اتمی را بگیریم".

پرز: اوباما جهان را علیه ایران متحد کند

همزمان با اظهارات اولمرت،" شیمون پرز" رییس جمهور اسراییل که برای سفری دو روزه عازم لندن شده است در مصاحبه با تایمز لندن از سیاست اسراییل درباره فعالیت های اتمی ایران سخن گفت.

وی در این مصاحبه اوباما را دعوت کرد تا با تشکیل یک ائتلاف بین المللی متحد درباره فعالیت های هسته ای ایران، رهبری یک حرکت جمعی و جهانی برای ممانعت از دست یابی ایران به سلاح هسته ای را به دست گیرد.

پرز با اشاره به مشکلات ایران در زمینه های اقتصادی و نیز کاهش شدید بهای نفت در ماه های اخیر ابراز امیدواری کرد که این عوامل با تضعیف موقعیت ایران، مقامات ایرانی را وادار به نشستن در پای میز مذاکره کند. وی در این باره گفت: "اگر جامعه جهانی سیاستی هماهنگ و واحد درباره ایران اتخاذ کند و نیز قیمت نفت کماکان روند نزولی داشته باشد رژیم تهران مجبور است تا به خواست ما تن دهد و وارد روند جدی مذاکره شود".

پرز در مصاحبه خود برای ایران شرط و شروط نیز تعیین کرد و گفت:"هیچ پیشرفتی در مذاکرات حاصل نخواهد شد مگر اینکه رژیم ایران به سه خواست مشخص ما تن دردهد. نخست فعالیت های مشکوک (!) اتمی و نیز موشکی خود را متوقف کند. در گام دوم از حمایت گروه هایی چون حماس و حزب الله دست بردارد و بالاخره کاربرد روش های تروریستی را به کنار گذارد!

این اظهارات پرز در حالی است که نظامیان اسراییل همه روزه بایورش به مناطق مسکونی و غیر مسکونی در غزه و نیز قطع مسیر ورود مایحتاج عمومی مردم، در حال خلق یک تراژدی انسانی در ابعاد وسیع خود هستند.  

تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.