ایسنا: سيدجلال يحيي‌زاده با اشاره به تذكر شفاهي برخي از نمايندگان در رابطه با روزه‌خواري برخي از فوتباليست‌ها گفت: متاسفانه ما در اين رابطه در مورد يكي، دو باشگاه به نتيجه‌ي قطعي رسيده‌ايم البته مربيان اين باشگاه‌ها غيربومي خارجي بوده كه اين دستور را صار كردند. با اين وجود سزاوار بود كه مسئولان اين باشگاه‌ها اين مربيان را توجيه مي‌كردند تا نسبت به اين مسائل اهتمام لازم را داشته باشند.

رييس كميته‌ي تربيت‌بدني، جوانان و خانواده كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز رييس مجلس شوراي اسلامي در پي يكي، دو تذكر شفاهي برخي از نمايندگان نسبت به بررسي موضوع روزه‌خواري برخي از فوتباليست‌ها از كميسيون فرهنگي درخواست بررسي اين موضوع را داشت. بنده به عنوان مسئول كارگروه تربيت بدني و جوانان از چند روز پيش پيگير اين موضوع بوده و بر اين اساس تذكري را روز گذشته (سه‌شنبه) به رييس‌جمهور براي بررسي و اقدام در اين زمينه ارائه دادم.

وي ادامه داد: پيش از آن‌كه رييس مجلس شوراي اسلامي درخواستي را از اين كميسيون داشته باشد، متاسفانه در بررسي‌ها به نتيجه قطعي در مورد روزه‌خواري در رابطه با يكي دو مورد از باشگاه‌ها رسيديم كه اين دستور را مربيان غيربومي خارجي اين باشگاه‌ها صادر كردند. سزاوار بود كه مسئولان باشگاه آن‌ها را نسبت به اين مسائل توجيه مي‌كردند تا اهتمام لازم داشته باشند. اين در شرايطي است كه اين روزها شنيده شده است كه مربيان و مسئولان باشگاه‌هاي خارجي مثل رئال‌مادريد درباره خواسته بازيكنان مسلمان‌شان براي روزه گرفتن نه تنها مخالفت نداشتند بلكه استقبال نيز كردند. از اين رو خوب بود كه در ايران نيز حداقل به اندازه اين كشورها اين موضوع مورد اهميت واقع مي‌شد.

نماينده مردم تفت و ميبد در خانه ملت خاطرنشان كرد: البته در اين زمينه ما هنوز به اين نتيجه قطعي نرسيده‌ايم كه روزه نگرفتن بازيكنان به صورت غيرشرعي بوده است. شايد به گونه‌اي مقدمات اين كار همچون انجام سفر چهار فرسخي صورت گرفته است. بر اين اساس ما در بررسي‌هاي خود در اين مورد به بررسي اين موضوع كه آيا روزه نگرفتن اين فوتباليست‌ها با رعايت موازين شرعي بوده يا نه، خواهيم پرداخت تا اتفاقاتي به صورت غيرشرعي در هيچ جاي ورزش كشور صورت نگيرد. از سوي ديگر بايد به اين نكته نيز تاكيد كرد كه در غير اين صورت اين كميسيون گزارش خود را به كميته انضباطي ارائه خواهد داد و مطمئنا كميته‌هاي مرتبط با فوتبال همچون كميته‌ي انضباطي و حراست، اين تخلفات را پيگيري مي‌كنند.

يحيي‌زاده با تشكر از عزيزمحمدي مسئول ليگ برتر براي تهيه دستورالعملي دو صفحه‌اي براي جلوگيري از اين‌گونه موارد و رعايت مسائل شرعي گفت: تدوين اين دستورالعمل نشان مي‌دهد كه مسئولان ليگ دغدغه چنين مسائلي را داشتند بنابراين بايد از اهتمام آن‌ها قدرداني كرد. البته در اين دستورالعمل دو صفحه‌اي مسائل شرعي براي روزه نگرفتن نيز ذكر شده است. مبني بر اين‌كه اگر بازيكني به خاطر تمرينات نمي‌تواند روزه بگيرد چگونه مي‌تواند با مسافرت و اردوي خارج از چهار فرسخي به يك شكلي به صورت مجاز و شرعي آن روز را روزه نگيرد. بنابراين لازم است در مواردي با چنين ضرورياتي اين‌گونه مسائل كاملا رعايت شود.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد كه تا چند روز آينده اين گزارش آماده شود.

هم‌چنين يحيي‌زاده در نامه‌اي به سعيدلو انتصاب وي به رياست سازمان تربيت بدني را تبريك گفت.

در نامه يحيي‌زاده آمده است: انتخاب شايسته جنابعالي را به عنوان معاون رييس جمهور و رياست سازمان تربيت بدني كه از مديران ارشد و موفق نظام بوده و خود آشنايي به امر ورزش داريد صميمانه تبريك مي‌گويم.تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.