وزیر کشور گفت: تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تطابق موضوعی ندارد چرا که انتخابات ریاست جمهوری انتخاباتی ملی است و مردم در داخل و خارج از کشور در آن شرکت می کنند در حالیکه انتخابات شوراها یک انتخابات محلی است.

به گزارش مهر، مصطفی محمد نجار وزیر کشور امروز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اجتماعی وزارت کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی تجمیع انتخابات را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: به نظر می رسد که تجمیع انتخابات خبرگان رهبری مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها با یکدیگر موضوعیت بیشتری داشته باشند، اما انتخابات ریاست جمهوری موضوعی است که باید به صورت جداگانه به آن پرداخته شود.

وی در بیان برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در سال جاری نیز گفت: وظیفه وزارت کشور اجرای قانون است و ما در زمان حاضر اجرای قانون برگزاری انتخابات شوراها را در دستور کار خود داریم.

نجار ادامه داد: درباره مصوبه سیاست های کلی انتخابات نیز پس از تایید رهبری این مصوبه اجرا می شود و در زمان حاضر در انتظار تایید رهبری برای تجمیع انتخابات هستیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه نظرات کارشناسی زیادی درباره تجمیع انتخابات وجود دارد و ما نیز قبول داریم که تجمیع می تواند هزینه ها را کاهش داده و محاسنی نیز در بر دارد تاکید کرد: اما این تجمیع باید کارشناسانه و پخته باشد.

وی مهمترین مشکل در تجمیع انتخابات را تجمیع انتخابات ریاست جمهوری با شوراهای اسلامی شهرها و روستاها عنوان کرد و افزود: رئیس جمهور یک فرد است و ممکن است در زمان انتخابات مشکلی برای او پیش آید بر این اساس نمی توان زمان برگزاری انتخابات را در موقعیت تعیین شده انجام داد، و بر اساس قانون اساسی انتخابات باید حتما برگزار شود و کمتر از 4 سال هم نمی تواند باشد، لذا اینجا همزمانی انتخابات ریاست جمهوری به هم می خورد و این یکی از مشکلاتی است که در پی تجمیع انتخابات ریاست جمهوری با شوراها بوجود خواهد آمد.تاريخ : | | نویسنده : dlkon |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.